سخن شهردار

در دهه‌های اخیر با توسعه اقتصاد صنعتی، جمعیت شهرنشینی رو به افزایش نهاده و شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خاصی را حاکم کرده که سرفصل همه آن‌ها، جایگزینی مفهوم شهروندی به‌جای شهرنشینی است. در شهرهای پیشرفته امروز، همه افراد جامعه خود را سهیم و شریک در مدیریت شهر می‌دانند و به نوعی در مسیر توسعه شهر تلاش ...

تنها نیم ساعت بعد از گرگان و در 22 کیلومتری آن کردکوی قرار گرفته، شهرستانی که مثل بیشتر جاهای شمال سرسبز است و جاهای دیدنی زیادی هم دارد.

کردکوی در ارتفاع ۳۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و یکی از شهرهای مسافرپسند و از معروف ترین جاهای دیدنی گلستان است، اما انگیزه‌های سفر به این منطقه چیست؟

آب و هوای معتدل حتی در تابستان‌ها، جنگل های انبوه، به طوری که تا ارتفاع ۲۴۰۰ متری را جنگل پوشانده، زمین‌های زراعتی و چمن‌زارها و جاهای دیدنی زیادی مثل رودها و آبشارها، این شهرستان را در زمره جاهایی قرار می‌دهد که باید به آن سفر کرد.

چرا اسمش کردکوی است؟

نادرشاه افشار موقع گذر از اورامانات طوایف کرد منطقه را که تیراندازانی ماهر بودند و باروت هم خوب می‌ساختند برای تجهیز سپاهش و مقابله با حمله ترکمن‌ها که مدام به مازندران و استرآباد حمله می‌کردند، به نزدیکی استرآباد و جایی که این روزها اسمش کردکوی است، فرستاد. به مرور زمان مهاجرانی از سیستان، مشهد و کرمانشاه هم به این محل کوچ کردند. اما ساکنان این منطقه نه زبانشان کردی است، نه فرهنگشان و به زبان مازندرانی حرف می‌زنند.

بیشترین بخوانید: جاذبه های گردشگری کردکوی

آب و هوا

آب و هوای این شهرستان به دلیل نزدیکی به دریای خزر بیشتر وقت‌ها معتدل است، به طوری که در تیر هم که گرمترین ماه سال است دمای هوا ۲۶ درجه است.

سوغات 

حصیر، نمد،چادرشب محلی و جوراب پشمی، پارچه های ابریشمی ، لباس‌های محلی، سوزن دوزی و ظرف و ظروف سفالی از سوغات این شهرستان است. ضمن اینکه شما اگر یکشنبه را در کردکوی باشید می‌توانید به یکشنبه بازارش که در بلوار بسیج برپا می‌شود سری بزنید و اینها را از آنجا تهیه کنید.

در کردکوی باید کجاها را دید؟

برو بالا

Template Design:Dima Group